Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07

Повторно поплави во Белгија - водата носи се' пред себе

Недела, 25 Јули 2021

Дождовната сезона и поплавите во централна Европа како уште да не ја завршиле невообичаената сезона каде водата носи се' пред себе.
Вчера Белгија повторно се најде на удар на поплави, откако наврна големо количество дожд проследено со силни грмежи.

Како што јавува Асошиејтед прес, погодени се провинциите Намур и Валон Бурбан југоисточно од Брисел, кои веќе беа на удар на разорни поплави минатата недела. Надојдената вода во Белгија однесе вкупно 37 животи, додека бројот на исчезнатите е сè уште непознат.

Се очекува дожд во Белгија да паѓа во следните неколку дена, и кризниот центар го предупреди населението на можноста од нови поплави.

Страшни глетки се гледаат на снимките од провинцијата Динан, каде големо количество вода носи автомобили.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

IN MEMORIAM - Почина Пејчо Илиев

Пејчо Илиев, долгогодишен гевгелиски бизнисмем почина ненадејно од срцев удар.

Повеќе

Пронајден хероин во Гевгелија, пeтмина приведени

Полициски службеници од Гевгелија и Струмица денес (22 септмври), по претходно

Повеќе

Пожар во локомотива на Македонски железници

Второ опожарување на железничка локомотива годинава.
Денеска наутро (21.09.2021

Повеќе

Септемвриско лето во Дојран

Езерската убавина на Дојранскиот јужен бисер, уште во првите мугри, со својата

Повеќе

Септемвриско лето - натпросечно топло време

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите

Повеќе

Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во

Повеќе

ПОПИС 2021- досега попишани 502.000 граѓани

Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во

Повеќе

ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури

Повеќе

Богданчанец пронајден мртов во својот дом

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било

Повеќе

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.