Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
IN MEMORIAM -  Почина Пејчо Илиев
Сеп 26 2021

IN MEMORIAM - Почина Пејчо Илиев

Пејчо Илиев, долгогодишен гевгелиски бизнисмем почина ненадејно од срцев удар.Беше оснивач на компанијата „Паскалин“ и познатиот...
Дојранчани со пехар од фудбалски турнир во Богородица
Сеп 26 2021

Дојранчани со пехар од фудбалски...

Подмладкарите на ФК „Дојранско езеро“ од Нов Дојран, генерација 2012/2013 на финалните натпревари од турнирот во мал фудбал во Богородица...
Пронајден хероин во Гевгелија, пeтмина приведени
Сеп 22 2021

Пронајден хероин во Гевгелија,...

Полициски службеници од Гевгелија и Струмица денес (22 септмври), по претходно добиена судска наредба, извршија претрес на дом и помошни...
Празнична 7-мо ноемвриска трка во Гевгелија
Сеп 21 2021

Празнична 7-мо ноемвриска трка во...

За Денот на ослободувањето на Гевгелија, трка на спортски слободари на делници од 5 и 10 километри во органзација на Атлетскиот клуб „7-ми...
Септемвриско лето во Дојран
Сеп 19 2021

Септемвриско лето во Дојран

Езерската убавина на Дојранскиот јужен бисер, уште во првите мугри, со својата мирна спокојна шир, ги намамува на крајбрежјето најпрво...
Нова ковид жртва во Гевгелија
Сеп 16 2021

Нова ковид жртва во Гевгелија

Институтот за јавно здравје-Скопје денеска регистрира 28 починати лица од ковид-19, а од нив еден починат пациент е жител на општина...
Септемвриско лето - натпросечно топло време
Сеп 16 2021

Септемвриско лето - натпросечно...

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите на Дојранското езеро, со пријатни температури за...
Две ковид жртви во регионот на ЦЈЗ Гевгелија
Сеп 15 2021

Две ковид жртви во регионот на ЦЈЗ...

Министерството за здравство известува дека денеска се регистрирани 32 починати лица од компликации предизвикан од ковид-19. Меѓу нив се и...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

Вторник, Авг 17 2021 0 comment
Порака од море

Дали сте биле на одмор на море годинава?
Ако не сте, не очајувајте: „Морето е катастрофа“,

Сабота, Сеп 11 2021 0 comment
Македонска трагедија

Големата несреќа во тетовската модуларна болница во многу нешта потсетува на трагедијата

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.