Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07

Бојана - Дете на денот

Четврток, 22 Јули 2021

Бојана Проданова од Гевгелија денеска е „Дете на денот“ на социјалните мрежи во избор на „Жена, макја, божица“. Нејзина фотографија денеска е објавена во истоимената рубрика на оваа фејсбук група. Групата има над 22.000 членови, што значи дека изборот на понуда е голем, а добиените гласови за Бојана се исто така во завиден број.

Нејзината фотографија до групата која ги вреднува жените, нивниот труд и значењето во животот, ја испрати нејзината баба Савка Проданова, родена Дојранлиева. Таа е горда на своето потомство, двете деца и четирите внуци, но најмалата Бојано е секако најмила и омилена содружничка за прошетки, игрите и седенки со баба.

На фотографијата Бојана позира пред еден гевгелиски кафиќ лоциран на главната улица, очигледно расположена после прошетката и спремна за фотосесија и дружење. На наградената фотографија таа има три години.

Бојана наскоро наполни шест години, а на есен се подготвува да стане прваче. Дека е веќе спремна и желна за нови знаења покажува и досегашниот нејзин труд за што веќе има и добиено награда од Институтот за култура и уметност при Меѓународниот славјански универзитет (фото бр. 02).

Наши деца, наши убавини, гевгелиски!

Среќна е денеска Бојана,а ние и посакуваме среќно лето, среќна учебна година и среќа во понатамошниот живот.
За другите убавици изборот на социјалните мрежи е и понатаму отворен.

Last modified on Четврток, 22 Јули 2021 - 21:24

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

IN MEMORIAM - Почина Пејчо Илиев

Пејчо Илиев, долгогодишен гевгелиски бизнисмем почина ненадејно од срцев удар.

Повеќе

Пронајден хероин во Гевгелија, пeтмина приведени

Полициски службеници од Гевгелија и Струмица денес (22 септмври), по претходно

Повеќе

Пожар во локомотива на Македонски железници

Второ опожарување на железничка локомотива годинава.
Денеска наутро (21.09.2021

Повеќе

Септемвриско лето во Дојран

Езерската убавина на Дојранскиот јужен бисер, уште во првите мугри, со својата

Повеќе

Септемвриско лето - натпросечно топло време

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите

Повеќе

Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во

Повеќе

ПОПИС 2021- досега попишани 502.000 граѓани

Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во

Повеќе

ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури

Повеќе

Богданчанец пронајден мртов во својот дом

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било

Повеќе

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.