Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07

Штипјани се простуваат од медицинската сестра која си го одзеде животот

Четврток, 15 Јули 2021

На фејсбук страницата „Штипска идила“, штипјани кои ја познаваа како одлична медицинска сестра, се простуваат од 22-годишната сограѓанка која си го одзеде животот. Тие како што рекоа, не паметат вака голема трагедија.

- „Многу сме потресени, не знам како да кажам. Цело село е возбудено. За време на пандемијата девојката несебично помагаше, особено на оние кои беа во тешка здравствена состојба. Татко и често велеше, дека можно е и да се зарази, но таа не обрнуваше внимание на тоа“, вели нејзината сограѓанка.

- „Цело време во првите борбени редови за време на пандемијата. Каратистка, вредна медицинска сестра, прекрасна личност… А, имаше само 22 години. Почивај во мир“, пишува на Фејсбук страницата Штипска идила.

Таму, штипјани ја искажуваат својата тага. Во коментарите не штедат пофални зборови за оваа девојка која по самоубиството на својот сакан (25 год.), одлучи сама да си го одзеде животот.

Од младата 22 годишна медицинкс сестра се прости и градоначалникот на Штип, д-р Сашко Николов.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

IN MEMORIAM - Почина Пејчо Илиев

Пејчо Илиев, долгогодишен гевгелиски бизнисмем почина ненадејно од срцев удар.

Повеќе

Пронајден хероин во Гевгелија, пeтмина приведени

Полициски службеници од Гевгелија и Струмица денес (22 септмври), по претходно

Повеќе

Пожар во локомотива на Македонски железници

Второ опожарување на железничка локомотива годинава.
Денеска наутро (21.09.2021

Повеќе

Септемвриско лето во Дојран

Езерската убавина на Дојранскиот јужен бисер, уште во првите мугри, со својата

Повеќе

Септемвриско лето - натпросечно топло време

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите

Повеќе

Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во

Повеќе

ПОПИС 2021- досега попишани 502.000 граѓани

Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во

Повеќе

ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури

Повеќе

Богданчанец пронајден мртов во својот дом

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било

Повеќе

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.