Топ Новости

Шерон Стоун и на 63 години изгледа одлично

Вторник, 29 Јуни 2021

Холивудската актерка Шерон Стоун ги одушеви обожавателите на Instagram со фотографија на којашто позира во жолто бикини.

- „Среќно лето“, им порача таа на обожавателите и доби безброј комплименти за изгледот.

Неодамна, Шерон во интервју за Vogue откри која е тајната за нејзиниот добар изглед во 64-тата година од животот.

- „Луѓето мислат дека мора постојано да одат во теретана и да креваат тегови, но не е така. Мора да го движите телото и да додадете малку отпор. Јас многу вежбам со нозете, правам склекови и слично.

Покрај тоа, од исхраната ги исфрлила алкохолот и глутенот, наместо кафе пие чаеви.

- „Избегнувам преработена храна, но не можам да престанам да јадам чипс“, откри таа.

Што се однесува до стареењето, тоа за неа е неизбежен дел од животот.

- „Не сакам да бидам безвремена убавица. Сакам да бидам најдобра што можам во моите години“, вели таа.

На своите обожаватели им приреди и модно сеќавање на култната сцена од филмот „Основен инстинкт“ облекувајќи маица со принт од сцената која ја игра таа. На пријателите во постот им порача: „Бев таму и го стрив тоа“.

Денес воодушевува со својaта појава иако ја полни седмата декада од својот живот. Холивудската убавица доживеа мозочен удар и седум години беше неангажирана, се додека не проговори за својата здравствена состојба, па почна да добива понуди за снимање. Беше добитничка на награда "Woman of the year" во избор на GQ. Добитничка е на Златен Глобус за улогата во филмот „Казино“ каде игра со Роберт Де Ниро. Денес и после се' изгледа здраво и среќно.
Last modified on Вторник, 29 Јуни 2021 - 17:36

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Приведени тројца дојранчани,при претрес пронајдени докази од криминални дела

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од ОВР Гевгелија - Полициско

Повеќе

ВИДЕО реконструкција на патот Струма каде настана несреќата на автобусот

Бугарски абтомобилист и стручњак за сообраќајна безбедност на патиштата Мите

Повеќе

Лулзим - Херојот за 7те преживеани од несреќата во Бугарија

Лулзим Сулејмани од Прешево е еден од преживеаните патници од вчевашната

Повеќе

Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви

Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според

Повеќе

Сарамандов ја започна својата работна агенда со проекти од претходникот

По приморедавањето на функцијата градоначалник на општина Гевгелија помеѓу

Повеќе

Дестини Вагнер од Белизе е Мис на Земјата за 2021

Дестини Вагнер (Destiny Wagner) од Белизе, влезе во историјата за Белизе во

Повеќе

Странци затекнати во Гевгелија протерани од државата

Мигрантската голгота се' уште трае за државјаните од кризните земји, а во

Повеќе

Подметната заклетва во Гевгелискиот Совет

Законска обврска е новоизбраните советници по верификација на мандатот за

Повеќе

Д-р Матх избран за претседател на Совет на општина Гевгелија

Денеска напладне, на првата одржана работна седница на Советот на општина

Повеќе

Конституиран новиот состав на Советот на општина Гевгелија

Со верификација на Уверенијата за избрани членови на совет на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.