Топ Новости

Кривична пријава за агресивен гевгеличанец

Петок, 11 Јуни 2021

Пред два месеца во Струмица гевгеличанец бил предмет на полициска интервенција при што вчера заработи Кривична пријава.
Овој поднесок е доставен до Основното јавно обвинителство со назнака дека е сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ нотирано во член 122 од Кривичниот законик на РМ.

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А.(32) од Гевгелија. Во КП се наведува дека постојат основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. Гевгеличанецот А.А. на ден 05.04.2021 (ден понеделник) во угостителски објект во Струмица, се однесувал агресивно и упатил закани кон полициски службеник кој вршел службени дејствија.

За оваа интервенција на полициските службеници подготвен е полициски извештај, а вчера МВР информираше дека е срочена Кривична пријава за пријавениот и истиот ќе се најде пред органите на обвинителството..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Подгответе се за 10 дневна температурна 40-ка до 44℃, со УВ=9

Актуелно предупредување од УХМР - доаѓа портокалова (алертна) фаза која ќе трае

Повеќе

Пресудени 25 години затвор за организаторите на нападот од 27 април

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски денеска во Основниот

Повеќе

Градоначалник спасил давеничка на плажа

Штипјани со гордост денеска објавуваат на социјалните мрежи дека нa јавна плажа

Повеќе

Повторно поплави во Белгија - водата носи се' пред себе

Дождовната сезона и поплавите во централна Европа како уште да не ја завршиле

Повеќе

Македонскиот гениј Давков освои сребро на Светската математичка олимпијада

Осмоодделенецот Дамјан Давков од Штип на Светската математичка олимпијада ИМО

Повеќе

Пресечен меѓународен канал за дрога, приведени гевгеличани

Во  вчерашната акција на  МВР запленета е дрога во вредност од 150.000 евра,

Повеќе

Јанева ќе бара одлагање на затворската казна

Апелациониот суд во Скопје ја потврди пресудата за 7 години затвор за

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Вчера, среда, (21.07.2021 год.), од страна на полициски службеници од ОВР

Повеќе

Зголемени стипендиите за студентите

Студентите од новата академска година ќе добиваат речиси двојно повисоки

Повеќе

Апелација потврди: 9 години затвор за Боки, 7 за Јанева

Апелациониот суд во Скопје, ја потврди во целост пресудата за случајот „Рекет“

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.