Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

„Пријатели“ повторно заедно на ТВ екраните, после 20 години

Четврток, 27 Мај 2021

Додека ја гледаме репризата од култната серија „Пријатели“ (се емитува на Македонската Телевизија), старата ектерска екипа после 20 години се обедини повторно за снимање на нови продолженија од култниот серијал.

Нашите омилени пријатели Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери, Дејвид Швимер и специјалните гости повторно се обединија за да разговараат за сè, од нивниот процес на кастинг до тоа дали Рос и Рејчел навистина биле на пауза. Сведок на нераскинливата врска на групата која совршено го овековечи моментот во животот кога твоите пријатели ќе станат твое семејство.

Во средата, (минатата недела) беше објавен и официјалниот трејлер за „Friends-The Reunion“. На клипот се појавуваат сите оригинални членови на актерската екипа во улога на познатите пријатели: Рејчел, Моника, Фоби, Чендлер, Џои и Рос, како и неколку специјални гости, меѓу кои и Лејди Гага.
Специјалното видео издание на најновата средба на старите пријатели (после две децении) треба да се емитува денеска, на 27 мај на „HBO Max“ во 12:00pm PT / 3:00am. 

А еве што мислат актерите за нивното повторно „обединување“: 

 

 

 

Last modified on Четврток, 27 Мај 2021 - 04:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгеличанец приведен за обљуба над малолетник

Вчера, недела 02.10.2022, во 15:20 часот полицијата го уапсила Ѓ.А. (61) од

Повеќе

Kомуналните покачувања повлечени од предлагачот

Корисниците на услугите на ЈПКД „Комуналец“ Гевгелија може да здивнат -

Повеќе

Утрово приведен е гевгеличанец

Во акциска контрола на МВР во координација со УЈП спроведена во угостителски

Повеќе

ТППЕ- Гевгелија доби ново возило од ДЗС

Современо возило опремено со водена пумпа од денеска е составен дел на возниот

Повеќе

Првачињата извисија од Општина Гевгелија - Советот одби да расправа за помош на

Со наслов: „Општина Гевгелија нема слух за првачињата“ денеска реагираше

Повеќе

Перо Митров, сопственик на „Јавор“ Мрзенци добитник на признание за туризам

Награда за животно дело за долгогодишен развој на угостителството и создавање

Повеќе

Обновено ракометното игралиште во Гевгелија со донација од Државна

Под слоганот „ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ“, Видеолотарија Касинос Австрија продолжува

Повеќе

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.