Топ Новости

„Пријатели“ повторно заедно на ТВ екраните, после 20 години

Четврток, 27 Мај 2021

Додека ја гледаме репризата од култната серија „Пријатели“ (се емитува на Македонската Телевизија), старата ектерска екипа после 20 години се обедини повторно за снимање на нови продолженија од култниот серијал.

Нашите омилени пријатели Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери, Дејвид Швимер и специјалните гости повторно се обединија за да разговараат за сè, од нивниот процес на кастинг до тоа дали Рос и Рејчел навистина биле на пауза. Сведок на нераскинливата врска на групата која совршено го овековечи моментот во животот кога твоите пријатели ќе станат твое семејство.

Во средата, (минатата недела) беше објавен и официјалниот трејлер за „Friends-The Reunion“. На клипот се појавуваат сите оригинални членови на актерската екипа во улога на познатите пријатели: Рејчел, Моника, Фоби, Чендлер, Џои и Рос, како и неколку специјални гости, меѓу кои и Лејди Гага.
Специјалното видео издание на најновата средба на старите пријатели (после две децении) треба да се емитува денеска, на 27 мај на „HBO Max“ во 12:00pm PT / 3:00am. 

А еве што мислат актерите за нивното повторно „обединување“: 

 

 

 

Last modified on Четврток, 27 Мај 2021 - 04:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Подгответе се за 10 дневна температурна 40-ка до 44℃, со УВ=9

Актуелно предупредување од УХМР - доаѓа портокалова (алертна) фаза која ќе трае

Повеќе

Пресудени 25 години затвор за организаторите на нападот од 27 април

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски денеска во Основниот

Повеќе

Градоначалник спасил давеничка на плажа

Штипјани со гордост денеска објавуваат на социјалните мрежи дека нa јавна плажа

Повеќе

Повторно поплави во Белгија - водата носи се' пред себе

Дождовната сезона и поплавите во централна Европа како уште да не ја завршиле

Повеќе

Македонскиот гениј Давков освои сребро на Светската математичка олимпијада

Осмоодделенецот Дамјан Давков од Штип на Светската математичка олимпијада ИМО

Повеќе

Пресечен меѓународен канал за дрога, приведени гевгеличани

Во  вчерашната акција на  МВР запленета е дрога во вредност од 150.000 евра,

Повеќе

Јанева ќе бара одлагање на затворската казна

Апелациониот суд во Скопје ја потврди пресудата за 7 години затвор за

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Вчера, среда, (21.07.2021 год.), од страна на полициски службеници од ОВР

Повеќе

Зголемени стипендиите за студентите

Студентите од новата академска година ќе добиваат речиси двојно повисоки

Повеќе

Апелација потврди: 9 години затвор за Боки, 7 за Јанева

Апелациониот суд во Скопје, ја потврди во целост пресудата за случајот „Рекет“

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.