Топ Новости

Приведен 42 годишен гевгеличанец

Недела, 16 Мај 2021

Од дневниот полициски билтен на МВР дознаваме дека во Полициска станица Гевгелија е притворен, а претходно приведен и осомничен гевгеличанец, за кого е во подготовка обвинителен поднесок.

Во извештајот за притворениот гевгеличанец МВР наведува дека на 14.05.2021 година, (петокот попладне) во 16.10 часот во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода Н.Ј.(42) од Гевгелија.
При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја, кафеава прашкаста материја и неколку предмети со остатоци од кафеава прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, се вели во полицискиот извештај на МВР.Last modified on Недела, 16 Мај 2021 - 22:02

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Подгответе се за 10 дневна температурна 40-ка до 44℃, со УВ=9

Актуелно предупредување од УХМР - доаѓа портокалова (алертна) фаза која ќе трае

Повеќе

Пресудени 25 години затвор за организаторите на нападот од 27 април

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски денеска во Основниот

Повеќе

Градоначалник спасил давеничка на плажа

Штипјани со гордост денеска објавуваат на социјалните мрежи дека нa јавна плажа

Повеќе

Повторно поплави во Белгија - водата носи се' пред себе

Дождовната сезона и поплавите во централна Европа како уште да не ја завршиле

Повеќе

Македонскиот гениј Давков освои сребро на Светската математичка олимпијада

Осмоодделенецот Дамјан Давков од Штип на Светската математичка олимпијада ИМО

Повеќе

Пресечен меѓународен канал за дрога, приведени гевгеличани

Во  вчерашната акција на  МВР запленета е дрога во вредност од 150.000 евра,

Повеќе

Јанева ќе бара одлагање на затворската казна

Апелациониот суд во Скопје ја потврди пресудата за 7 години затвор за

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Вчера, среда, (21.07.2021 год.), од страна на полициски службеници од ОВР

Повеќе

Зголемени стипендиите за студентите

Студентите од новата академска година ќе добиваат речиси двојно повисоки

Повеќе

Апелација потврди: 9 години затвор за Боки, 7 за Јанева

Апелациониот суд во Скопје, ја потврди во целост пресудата за случајот „Рекет“

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.