Топ Новости

За децата од Центарот „Мајка Тереза“ со љубов

Петок, 14 Мај 2021

Ако му дариш внимание на детето тоа ќе ти врати со безрезервна љубов. Таков пример на безрезервна благодарност искажаа денеска штитениците од Центарот за згрижување на деца со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија.
Добија на подарок трамболина. Донатор е „Babyboss Storemk“ кои за ваквиот нивен чин велат дека претставува: „Наше најголемо Задоволство е Радоста на Вашите Најмили“.

Радоста на децата од Центарот „Мајка Тереза“ денеска се мереше со отскокнати метри во височина, со насмевки, со радост која исполнува.
- „Искрено благодариме од ❤️“ - се заблагодарија штитениците од Центарот Мајка Тереза.

После ваква радост треба да се активираат и други донатори кои можат да направат детските насмевки да бидат постојани.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.