Топ Новости

Грижлив татко

Среда, 13 Јануари 2021

За време на изолацијата од ковид-19 таткото Џими секој ден со својата керка, грижејки се за хигиената во нивниот дом, наместо со маски, оделе да го фрлат ѓубрето во контејнер облечени (маскирани) со целосен костим од ликовите од супер хероите, од цртаните филмови, од филмските хитови за деца.
Така таткото сакал да и' ја разбие домашната корона монотонија која владее за време на изолацијата на семејството и и' приредувал секој ден маскембал на својата ќерка при чинот на фрлањето на домашниот отпад.
Колку труд, колку грижа и внимание од еден татко.
Се гледа од видеото дека неговата постапка не останува незабележана од соседите кои го поздравуваат убавиот пар, а таткото и ќерката им отпоздравваат со мафтање рака.

Убав пример на родителска грижа претворена во детска забавна анимација.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Приведени тројца дојранчани,при претрес пронајдени докази од криминални дела

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од ОВР Гевгелија - Полициско

Повеќе

ВИДЕО реконструкција на патот Струма каде настана несреќата на автобусот

Бугарски абтомобилист и стручњак за сообраќајна безбедност на патиштата Мите

Повеќе

Лулзим - Херојот за 7те преживеани од несреќата во Бугарија

Лулзим Сулејмани од Прешево е еден од преживеаните патници од вчевашната

Повеќе

Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви

Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според

Повеќе

Сарамандов ја започна својата работна агенда со проекти од претходникот

По приморедавањето на функцијата градоначалник на општина Гевгелија помеѓу

Повеќе

Дестини Вагнер од Белизе е Мис на Земјата за 2021

Дестини Вагнер (Destiny Wagner) од Белизе, влезе во историјата за Белизе во

Повеќе

Странци затекнати во Гевгелија протерани од државата

Мигрантската голгота се' уште трае за државјаните од кризните земји, а во

Повеќе

Подметната заклетва во Гевгелискиот Совет

Законска обврска е новоизбраните советници по верификација на мандатот за

Повеќе

Д-р Матх избран за претседател на Совет на општина Гевгелија

Денеска напладне, на првата одржана работна седница на Советот на општина

Повеќе

Конституиран новиот состав на Советот на општина Гевгелија

Со верификација на Уверенијата за избрани членови на совет на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.