Топ Новости

Првото новороденче за 2021 доби ваучер

Вторник, 05 Јануари 2021

Три дена „старата“ Роза е првото новороденче во 2021 која дојде на свет на 2 јануари во 11:30 часот во Гинеколошкото одделение при Општа Болница Гевгелија.

Радоста за новиот жител на општина Дојран, родена од мајката Катерина Стамова (24 год.) од село Николиќ, дојранско, ја искажа и градоначалникот на општината Анго Ангов кој ги посети и новороденчето и среќната мајка.
При тоа тој им додели вредносен ваучер од 10.000 денари и пригодни подароци за бебенцето.

- „На малата Роза и на нејзиното семејство им посакуваме добро здравје, радост и среќа. Се надеваме дека во 2021ва година ќе имаме повеќе убави настани на кои заедно ќе се радуваме“ изјави градоначалникот Ангов.

Среќната вест за првороденото бебе во општа Болнца Гевгелија ја поздравија илјадници граѓани на социјалните мрежи, а тимот на гинеколошкото одделение кое е заслужен за здравиот пород исто така и' честиташе на мајката со групна фотографија за најновиот член на нашата заедница.
Роза за некој ден заминува дома каде ја чека среќното семејство и нејзиниот постар брат, роден исто така во Општа болница Гевгелија во 2014 година.

Им посакуваме добро здравје и среќа на мајката и бебенцето и семејна радост за сите во семејството.

Last modified on Вторник, 05 Јануари 2021 - 02:53

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.