Топ Новости

Првото новороденче за 2021 доби ваучер

Вторник, 05 Јануари 2021

Три дена „старата“ Роза е првото новороденче во 2021 која дојде на свет на 2 јануари во 11:30 часот во Гинеколошкото одделение при Општа Болница Гевгелија.

Радоста за новиот жител на општина Дојран, родена од мајката Катерина Стамова (24 год.) од село Николиќ, дојранско, ја искажа и градоначалникот на општината Анго Ангов кој ги посети и новороденчето и среќната мајка.
При тоа тој им додели вредносен ваучер од 10.000 денари и пригодни подароци за бебенцето.

- „На малата Роза и на нејзиното семејство им посакуваме добро здравје, радост и среќа. Се надеваме дека во 2021ва година ќе имаме повеќе убави настани на кои заедно ќе се радуваме“ изјави градоначалникот Ангов.

Среќната вест за првороденото бебе во општа Болнца Гевгелија ја поздравија илјадници граѓани на социјалните мрежи, а тимот на гинеколошкото одделение кое е заслужен за здравиот пород исто така и' честиташе на мајката со групна фотографија за најновиот член на нашата заедница.
Роза за некој ден заминува дома каде ја чека среќното семејство и нејзиниот постар брат, роден исто така во Општа болница Гевгелија во 2014 година.

Им посакуваме добро здравје и среќа на мајката и бебенцето и семејна радост за сите во семејството.

Last modified on Вторник, 05 Јануари 2021 - 02:53

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.