Белата куќа во Божиќен сјај

Вторник, 01 Декември 2020

Последниот Божиќ на првата дама на САД во Белата куќа е причина повеќе за раскошниот сјај на украсувањето кое Меланија Трамп го направила вчера и споделила на социјалните медиуми.
Заедно со Божиќ, семејството Трамп овде ќе ги помине и Новогодишните денови, се' до 20 јануар која нејзиниот сопруг Доналд Трамп треба да ја предаде функцијата Претседател на САД на победникот на годинашните претседателски избори, Џо Бајден.

Поради тоа, сè уште актуелната прва дама посебно се потрудила да ја украси претседателската резиденција во Вашингтон.

Пред Џо и Џил Бајден да ја преземат, Меланија Трамп се потрудила Белата куќа да добие нов сјај пред божиќните празници.

Last modified on Вторник, 01 Декември 2020 - 18:52

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.