Богородица - Средба со граѓаните и коалицијата „Можеме“

Четврток, 09 Јули 2020

Уште четири дена трае изборното претставување на партиите учесници во изборниот процес за претстојните Парламентарни избори 2020. Нема град населено место каде не е остварена средба со тамошните жители.
Ви претставуваме една фото галерија од средбата со граѓаните одржана во Богородица во салата на Културниот дом. На истата зборуваа кандидатот за пратеник од ИЕ4 Марија Костадинова од СДСМ и претседателот на Општинската органзација на СДСМ Гевгелија, Владислав Видимче.
Целиот разговор се сведе на програмските понуди на партијата за претстојниот мандатен период 2020-2024 и мерките кои ќе бидат превземени во сите сфери од животот, стопанството, земјоделството, социјалата, поддршката за младите, инфраструктурни проекти и комунални подобрувања во населените места. Секако голем дел од заложбите ќе бидат остварени и со напредокот на нашата земја со членството во ЕУ и отварањето на сите фондови на располагање како земја претендент за членство во Европската Унија.

Искрените разговори, споделените мислење и граѓанската ведрина за новите перспективи со СДСМ се само дел од визуелниот и репортерскиот впечаток од синоќешната средба во Богородица.

 

Last modified on Четврток, 09 Јули 2020 - 22:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.