Топ Новости

Богородица - Средба со граѓаните и коалицијата „Можеме“

Четврток, 09 Јули 2020

Уште четири дена трае изборното претставување на партиите учесници во изборниот процес за претстојните Парламентарни избори 2020. Нема град населено место каде не е остварена средба со тамошните жители.
Ви претставуваме една фото галерија од средбата со граѓаните одржана во Богородица во салата на Културниот дом. На истата зборуваа кандидатот за пратеник од ИЕ4 Марија Костадинова од СДСМ и претседателот на Општинската органзација на СДСМ Гевгелија, Владислав Видимче.
Целиот разговор се сведе на програмските понуди на партијата за претстојниот мандатен период 2020-2024 и мерките кои ќе бидат превземени во сите сфери од животот, стопанството, земјоделството, социјалата, поддршката за младите, инфраструктурни проекти и комунални подобрувања во населените места. Секако голем дел од заложбите ќе бидат остварени и со напредокот на нашата земја со членството во ЕУ и отварањето на сите фондови на располагање како земја претендент за членство во Европската Унија.

Искрените разговори, споделените мислење и граѓанската ведрина за новите перспективи со СДСМ се само дел од визуелниот и репортерскиот впечаток од синоќешната средба во Богородица.

 

Last modified on Четврток, 09 Јули 2020 - 22:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.