Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Со VISA до СП во Бразил

Вторник, 06 Мај 2014

Наградна игра на „Стопанска банка“ која трае до 16 мај, а главниот добитник патува на Светското фудбалско првенство во Бразил

Стопанска банка АД - Скопје започна наградна игра со VISA кредитните картички, која ќе трае во периодот од 02.05 - 15.05.2014. Имено, станува збор за можност да отпатувате во Бразил и во живо да следите натпревар од Светското првенство во фудбал FIFA World Cup 2014.

Услов за учество во наградната игра е да ги користите  VISA  кредитните картички на Стопанска банка и со секоја трансакција над 300 денари во трговската мрежа, или e-commerce станувате потенцијален добитник на патување за 2 лица на 2014 FIFA Светскиот куп во Бразил.

Организаторите порачуваат: - „Не пропуштајте ја оваа шанса да станете добитник на вредносна награда, при што со секоја дополнителна трансакција ги зголемувате шансите за добивка. Во Наградната игра ќе биде доделена следната награда: Патување за двајца во Бразил на Светското првенство во фудбал 2014 во периодот од 14 до 17 јуни вклучувајќи и влезници за натпреварот во рамки на Светското првенство помеѓу репрезентациите на Босна и Херцеговина и Аргентина.“

Наградата се состои од:

    4 дневна програма за 2 лица со 3 ноќевања
    Повратни авионски билети од Скопје до Рио де Жанеиро, Бразил
    Услуга за пречек на аеродром во Рио де Жанеиро
    Групни активности / тура на денот на пристигнување и заминување
    Дневен доручек за 2 лица
    Вечера на денот кога не се оди на фудбалски натпревар
    Две (2) влезници Категорија 2 за натпревар на ФИФА Светскиот куп
    Хотелско сместување за 2 лица во хотел со 4 ѕвездички
    Транспорт согласно распоредот на активностите
    Комплет ФИФА брендирани подароци
    Тим за поддршка од страна на VISA
    Една (1) VISA prepaid картичка со 300$

Извлекувањето ќе се одржи на 16.05.2014, додека добитникот ќе биде објавен најдоцна 3 работни дена по извлекувањето, во дневниот весник „Утрински весник".

Правилата за наградната игра во целост се достапни на веб страницата на Стопанкска Банка А.Д. http://www.stb.com.mk.

Last modified on Вторник, 06 Мај 2014 - 02:03

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.