Топ Новости

ЕВН: Отсега сами можете да пријавите состојба на вашето броило

Понеделник, 04 Мај 2020

Од ЕВН Македонија ја најавуваат нова опција на evnonline.mk!
Со неа граѓаните-потрошувачи на електрична енергија ќе можат сами да пријават состојба на своето електрично броило. Каква е постапката, објаснуваат- лесно, изведлива со само неколку чекори преку он-лајн контакт линијата со ЕВН.

Од која било сметка за електрична енергија ги внесувате:
1) Вашиот кориснички број
2) Серискиот број на броилото
Потоа од екранот на вашето броило препишете ги:
3) Состојбата во висока тарифа
4) Состојбата во ниска тарифа.
5) На крај, внесете основни контакт податоци и одберете „Прати“.

Следната фактура за електрична енергија ќе ви пристигне согласно пријавените состојби.
Повеќе информации на evnonline.mk.

Last modified on Понеделник, 04 Мај 2020 - 20:00

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.