Топ Новости

ВИДЕО: Ѓубре од нашите простори

Вторник, 24 Септември 2019

Нова Диверзија на Дејан Малзарков.
- „Се отвара нова Олимпијада. Се вика „Фрлајте ѓубре насекаде. Е, Македончето ако не а тепе тука, да зиме прво место, златна медаља, не знам уф шо ќе зиме. Уф ништо друго“.

Ова е новата порака на Дејан. Од една страна чистиме, а секој ден ново губре не' опкружува. Состојбата со чиста животна средина треба да ја одржуваме сите, а не само комуналците и повремените еко акции. Тоа значи, прописно фрлање и складирање на отпадот во канти и легални депонии, а не да создаваме слики од расфрлани хартии, најлон кеси, пластика, насекаде околу зеленилото кое не' опкружува, особено на излез од населените места до патиштата, каде необзирните поминувачи фрлаат се' што им е вишок во текот на патувањето.

Погледнете. И хуморот има своја порака.

Last modified on Вторник, 24 Септември 2019 - 16:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.