Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Мачето Декстер - бебиситер

Среда, 19 Март 2014

Мачето Декстер е најдобриот бебиситер: тој го чува, грее, мази и пази домашното новороденче - бебето Скарлет

 

Мачето Декстер е најдобриот бебиситер: тој го чува, грее, мази и пази домашното новороденче - бебето Скарлет. Тука нема љубомора, само голема љубов.

Се започна со навиките на Декстер да спие врз стомакот на бремената мајка на бебето Скарлет и да ја лиже по стомакот. Дали е тоа врската на толкавата посветеност на персијанскиот убавец Декстер.
Мачорот има нежно срце и досега спасил многу маченца со својата грижа за другите. Но, кога неговата домашна господарка-мама ја донесе својата принова - бебето Скарлет, тоа било љубов на прв поглед. Од тогаш Декстер внимава на бебето додека спие да не се разбуди, некогаш заедно уживаат во дремката, некогаш ја грее кога лежи на градите на мајката, а кога Декстер оди да се прошета и протегне нозе низ малото, тука е второто маче Лео.

Погледнете ја галеријата на оваа мачешка нежност.

Last modified on Среда, 19 Март 2014 - 03:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.