Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Видео: „Прв бакнеж“

Четврток, 13 Март 2014

Татиа Плиева е автор на краткиот филм кој за само 2 дена доживеа 31 милиони прегледи на YouTube и над 22 илјади коментари од посетителите на видеото

 

Татиа Плиева е автор на краткиот филм кој за само 2 дена доживеа 31 милиони прегледи на YouTube и над 22 илјади коментари од посетителите на видеото.

(Кога Вие ќе ја прочитате веста, и отворите Видеото за преглед, бројката на посетители ќе биде секако поголема, зошто на секои 5 минути регистрационата евиденција на YouTube се менуваше за нови 500.000 прегледи).

Проектот опфатил 20 сосема непознати лица кои требале да се бакнат.
Кои се првите реакции? Кои се првите прашања? Како воопшто се вика другата личност? Дали се бацуваат како поздрав на одминување, или се занеле во проектот?

Музиката е на Soko со нумерата "We Might be Dead Tomorrow".
Навистина, ако знаете дека утре можеби ќе Ве нема, би бакнале ли сосема непознато лице?

Погледнете какви се реакциите на сосема непознатите двојки во проектот.

Last modified on Четврток, 13 Март 2014 - 18:08

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.