Што имаат заедничко Вучиќ, Хитлер и Ангела Меркел?

Четврток, 23 Јануари 2014

Дали некогаш сте обрнале внимание на рацете на познатите личности кога се фотографираат во јавноста, или држат говор, и составените прсти во облик на пирамида?  

Ако имате око за детали мора да сте забележале дека рацете на Александар Вучиќ ретко ја менуваат положбата. Случајно или не? Српскиот портал РС открива што значи обликот на пирамида што Вучиќ и други влијателни личности често го прават со рацете.

Теориите на заговор за тајните друштва и влијателните групи се во центарот на вниманието на теоретичарите на заговори од развојот на Интернетот, медиумите и социјалните мрежи.

Не е потребно да се биде теоретичар на заговор да се забележи дека политичарите и државниците од целиот свет ги држат своите раце во слични позиции. Нашите политичари, особено Александар Вучиќ, не исклучок, забележуваат српските медиуми.

Пирамиди, ѓаволски знаци, бројот 666, едно око и други знаци на заговори тврдат дека се поврзани со тајните друштва како што се Масоните, или Илуминатите. Овие затворени групи постојат веќе долго време и собираат исклучиво само влијателни личности, бизнисмени, политичари, државници, научници, судии, адвокати, правници и други.

Теоретичарите на заговори тврдат дека токму овие групи од сенка владеат со светот и одлучуваат за клични аспекти од нашиот живот, како што се економијата, трговијата, финансиите и политиката. Дали е тоа навистина точно, останува секој поединец заклучокот да го донесе самостојно.

Исто така се верува дека влијателни политичари и државници во речиси сите земји на светот доаѓаат од редовите на тајните друштва како Масоните, или на Илуминатите и тие лесно се препознаваат врз основа на симболот што го прават со рацете.

Што имаат заедничко Александар Вучиќ, Хитлер и Ангела Меркел ?

Ако внимателно ги следат јазикот на првиот заменик премиер на Србија, Александар Вучиќ ќе забележите дека рацете се скоро секогаш во позиција на пирамида, симбол што е карактеристика на Масоните и Илуминатите.

Истиот знак на пирамидата ќе видите дека го прави и германската канцеларка Ангела Меркел. Меѓутоа, истиот знак со рацете го правеше и Хитлер! Дали е ова само коинциденција или пак тие се обидуваат да ни кажат нешто?

Истиот знак на пирамидата е препознатлив и кај истакнати личности во Холивуд.

Дали светот го владеат интересните структури и групи, или е однос на граѓанската воља?
Ова се само теориите кои низ фотографии и фото архиви ги поставува српскиот портал РС.

Last modified on Недела, 02 Февруари 2014 - 03:39

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.