Македонците тренираат револуција во Киев

Петок, 31 Јануари 2014

На фотографијата е Душко Арсовски – специјален известувач на МРТ од Киев, кој ги следи настаните

 

На централната бина во центарот на Киев кадешто со лисици се протестира и се обраќаат опозиционерите денеска се појави и македонското знаме. Луѓето што го обезбедуваат просторот рекоа дека ова е мал знак на благодарност за поддршката што ја даваат македонските граѓани, на како што велат тие, нивната револуција.

На фотографијата е Душко Арсовски – специјален известувач на МРТ од Киев, кој ги следи настаните.

Чудно е што во првиот извештај од настаните во Киев се јави од местоположба на 800 метри оддалеченост од плоштадот (29.01.) и изјави дека: “состојбата е нормална, животот тече мирно низ Киев“, а два дена подоцна вели македонското знаме е потврда на поддршката на револуцијата во Украина.

Какво престројување?!!

Last modified on Сабота, 01 Февруари 2014 - 04:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.