Приведени двајца 20 годишни гевгеличани и уште 4ца кои превезувале марихуана

Сабота, 20 Март 2021

Синоќа во Гевгелија, на половина час пред настапот на полицискиот час, во 21:30 часот Полициски службеници од Полициска станица Гевгелија ги лишиле од слобода Д.А.(20 год.) и Д.Д.(20 год.) и двајцата од Гевгелија, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.
Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во текот на вчерашниот ден полициските сили од СВР Струмица пронашле дрога во возило „БМВ“ кај двајца струмичани по што биле приведени Д.Ф.(31) и П.Г.(28) бидејќи во возилото било пронајдена марихуана. Настанот се случил кај местото Тумба во 18:30 часот.

И денеска полициските сили имаат успешен плен - пронајдена е марихуана превезувана во возило „Ауди“ во близина на местото Росоман. Приведени се исто така две лица.

Повеќе детали најавува МВР во следните извештаи.

Last modified on Сабота, 20 Март 2021 - 17:47

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.