ЕВН најавува 6 часовен прекин во електроснабдувањето

Вторник, 16 Март 2021

ЕВН-КЕЦ Гевгелија утре, среда 17 март подготвува активности за подобрување на електродистрибутивната мрежа поради што закажани се изведбени работи во централното градско подрачје.

Од КЕЦ Гевгелија најавуваат дека во термиот од 08:00 до 14:00 часот ќе има прекин на електроснабдувањето за корисниците кои се наоѓаат на следните улици до гевгелиската градска зона: „Загребска“, „Димитар Влахов“, „Илија Миов“, „Ристо Чавдаров“ и „Титоградска“.

Се известуваат корисниците да го прилагодат својот ден со најавениот прекин на електрична енергија во текот на изведбените работи кои е планирано да траат околу шест часа во текот на утрешниот ден.

Најавените работни активности на екипите на ЕВН се во контекс на реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија во општина Гевгелија.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.