Полноќен карамбол на 22 годишник од Негорци

Понеделник, 08 Февруари 2021

Синоќа, на 10 минути пред полноќ, на локалниот пат кај Прдејци, се случила сообраќајна несреќа во која возачот претрпел тешки телесни повреди.

Во извештајот на Полициска станица Гевгелија е заведено дека неделата, на 07.02.2021 во 23:50 часот на регионалниот пат с.Прдејци-с.Смоквица, К.А.(22) од с.Негорци, гевгелиско, управувајќи патничко моторно возило “Голф 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, излетал од патот.
По незгодата, К.А. бил пренесен во ЈЗУ „Општа Болница“-Гевгелија, заради пружање на неопходна медицинска помош. Овде лекарскиот тим констатирал дека возачот се стекнал со тешки телесни повреди при несреќата на патот.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител од Гевгелиското Јавно обвинителство и екипа од Полициска станица Гевгелија..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

Кривична пријава до ЈО Гевгелија за фирми кои избегнале плаќање акциза

Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија

Повеќе

Приведен разбојник од Стојаково

Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.