Грчки државјанин пронајден мртов во Гевгелија

Четврток, 10 Декември 2020

Во Полициската Станица во Гевгелија, вчера, среда 9 декември, во утринските часови (поточно во 08:45 часот според евидентираното во полицискиот дневник) било пријавено дека во апартман во градот бил пронајден починат 46-годишен грчки државјанин со иницијали S.A.

Починатиот бил на привремен престој во Гевгелија. Веднаш била повиката екипа на Итна медицинска помош од Општа Болница Гевгелија. По извршениот преглед од страна на доктор од ИМП била констатирана смрт, без траги на насилство.

Екипата на одделението за внатрешни работи во Гевгелија извршиле увид во местото на настанот, по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

Во Гевгелија често престојуваат и цели семејства од соседна Грција, некои деловно ангажирани, а некои овде ги поминуваат пензионерските денови трошејќи ги европските пензии со прифатливите цени од македонската пазарна понуда. Сепак, и кога го избираат местото најпогодно за живот и финансиско опстојување, луѓето своите болести и смртта ги носат каде и да се со себе.Last modified on Четврток, 10 Декември 2020 - 22:59

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.