Топ Новости
Приведен крадец од Гевгелија - Вторник, 24 Ноември 2020 16:55

Приведени илегалци кај Моин

Сабота, 10 Октомври 2020

Полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Богородица синоќа спречиле илегален влез на странски државјани во нашата земја.
Во полицискиот билтен на МВР стои дека на ден 09.10.2020 гододина околу 22 часот во близина на с.Моин, гевгелиско, полициските службеници ги пронашле лицата Џ.О.(26) и М.Џ.(23), и двајцата од Р.Албанија, кои од Р.Грција илегално ја преминале државната граница.
Тие биле приведени во Полициската станица за Граничен премин Богородица, за понатамошна постапка.

Мигрантската рута на илегален премин започнале да ја користат и лица од соседството за нелегален премин во нашата земја. Дали се тоа лица кои посредуваат во илегалниот премин на мигрнтите, или други криминални дејности не се наведува во извештајот на МВР, бидејќи случајот е во постапка.


Last modified on Сабота, 10 Октомври 2020 - 12:50

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.