Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Тешко повреден возач на мопед од Гевгелија

Вторник, 08 Септември 2020

Тешки клинички повреди на 78 годишен жител од Гевгелија е епилогот од сообраќајката која вчера претпладне се случила на патот Гевгелија-Негорци.

Од сообраќајниот билтен на МВР за сообраќајката е евидентирано дека се случила вчера, на 07.09.2020 околу 10.00 часот на регионалниот пат Гевгелија-с.Негорци. Учесници во сообраќајната незгода се мопед „Томос“ без регистарски ознаки, управуван од К.М.(78) од Гевгелија и патничко возило „Опел Астра“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од К.З.(61) од Гевгелија.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мопедистот К.М. кој по доаѓањето на Брзата помош и укажаната лекарска интервенција веднаш бил упатен на специјалистичи третман во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гевгелија. По конечниот извештај и утврдувањето за причините на несреќата, ќе биде поднесен соодветен поднесок за загрозување на сообраќајната безбедност на патиштата и учесниците во сообраќајот.


Last modified on Вторник, 08 Септември 2020 - 15:30

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Филипче: Отварање на границите без ПЦР тестови - се разговара со земјите од

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во

Повеќе

Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија

Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската

Повеќе

Септемвриски снег во Босна и Херцеговина

Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на

Повеќе

Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување

Повеќе

Владата донесе одлуки за субвенционирање на лозарите и винариите извозници

Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница донесе одлука со

Повеќе

Лишена од слобода гевгеличанка во Скопје

Полициски службеници на СВР Скопје, вчера (вторник 22 септември) ја лишиле од

Повеќе

Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце

Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред

Повеќе

Врховeн Суд одлучи: Јанкулоска ќе оди во затвор

Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен.

Повеќе

Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија

Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско

Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.