Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Воз удрил во автомобил кај с.Давидово

Понеделник, 27 Јули 2020

Денеска (27.07.2020 г.) пред мугрите во 04:45 часот, се случила сообраќајна незгода во која учесници во незгодата се товарен воз и автомобил. Локација на настанот е железничката пруга кај село Давидово, општина Гевгелија.
Во извештајот на МВР стои дека товарен воз кој сообраќал на релација Табановце – Гевгелија, на патен премин за с.Давидово, гевгелиско, удрил во патничко возило „Голф“, управувано од С.Р.(25 годишен) од Гевгелија.

Среќа е што во незгодата нема повредени лица, туку била причинета само материјална штета.
Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Гевгелија.

Како младиот возач пристапил кон преминување на пругата во момент кога возот бил во поминување, е одговор што ќе го даде понатамошната истрага, дали преминот е соодветно обележан, или непочитувањето на сообраќајните ознаки е грешка која можеше да придизвика и поголеми несакани последици.

 

Last modified on Понеделник, 27 Јули 2020 - 18:00

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Филипче: Отварање на границите без ПЦР тестови - се разговара со земјите од

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во

Повеќе

Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија

Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската

Повеќе

Септемвриски снег во Босна и Херцеговина

Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на

Повеќе

Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување

Повеќе

Владата донесе одлуки за субвенционирање на лозарите и винариите извозници

Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница донесе одлука со

Повеќе

Лишена од слобода гевгеличанка во Скопје

Полициски службеници на СВР Скопје, вчера (вторник 22 септември) ја лишиле од

Повеќе

Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце

Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред

Повеќе

Врховeн Суд одлучи: Јанкулоска ќе оди во затвор

Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен.

Повеќе

Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија

Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско

Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.