Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Тешко повреден 16 годишен возач на мотоцикл од Негорци

Сабота, 25 Јули 2020

Вечерва на 20 минути после почноќ (25.07.2020 во 00.20 часот) на регионалниот пат с.Прдејци-с.Негорци, се случила незгода во која со тешки телесни повреди завршил во гевгелиската болница 16 годишно момче.

Лицето Б.М.(16) од с.Негорци, гевгелиско, управувајќи мотоцикл „Јамаха“ без регистарски ознаки, изгубил контрола над мотоциклот и излетал надвор од патот. По незгодата, возачот Б.М. бил пренесен во ЈЗУ-Oпшта Болница Гевгелија, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.
Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гевгелија.

Ова е втора сообраќајка (излетување од пат на возач на мотоцикл без регистарски ознаки) за само 10 дена на подрачјето на општина Гевгелија. На 13.-7.2020 на регионалниот пат Смоквица-с. Прдејци со тешшки телесни повреди при излетување од патот заврши и 19 годишен возач на „Јамаха“ пд Гевгелија. Нерегистрираните возила упатуваат на еден прекршок, а дали воопшто возачите на мотоцикл имаат дозвола за мотор па се возат по споредни, локални патишта, или се работи за љубопиство, ќе испитаат ПС и јавниот обвинител по што ќе следува соодветна пријава за загрозување на безбедноста во сообраќајот.

 

Last modified on Сабота, 25 Јули 2020 - 16:26

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија

Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската

Повеќе

Септемвриски снег во Босна и Херцеговина

Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на

Повеќе

Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување

Повеќе

Владата донесе одлуки за субвенционирање на лозарите и винариите извозници

Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница донесе одлука со

Повеќе

Лишена од слобода гевгеличанка во Скопје

Полициски службеници на СВР Скопје, вчера (вторник 22 септември) ја лишиле од

Повеќе

Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце

Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред

Повеќе

Врховeн Суд одлучи: Јанкулоска ќе оди во затвор

Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен.

Повеќе

Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија

Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско

Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи

Повеќе

Наставата со физичко присуство и комбиниран модел бараат гевгелиските училишта

Одлагањето на наставата за учебната 2020/21 поради корона пандемијата ги

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.