Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Загина жител на Богданци во тешка сообраќајна несреќа

Сабота, 05 Април 2014

Телото на загинатиот е предадено на обдукција, а понатамошната истрага на стучни вешти лица треба да ги утврди причините за сообраќајката

 

На регионалниот пат Богданци-Дојран на раскрсницата „Фурка“ кај с.Црничани се случила сообраќајна незгода во која патничко возило-џип „гранд чироки“ управувано од Митко Д.(46) од Богданци излетало од патот и се превртело, по што Митко починал на лице место. Кобниот настан се случил завчера на 02,00 часот после полноќ, кога е регистриран повик во СВР Гевгелија. Веднаш е испратена екипа на Брза помош, но кога лекарите стасале на местото на сообраќајката, можеле да констатираат само смрт кај возачот на теренското возило марка „Чироки“.
Телото на загинатиот е предадено на обдукција, а понатамошната истрага на стучни вешти лица треба да ги утврди причините за сообраќајката.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.