Подгответе се за поларниот викенд бран Featured
Февруари се кани да го покаже својот зимски табиет. Попладнево метеоролозите предвидуваат настап на зимски поларен бран во целата држава…
Гевгеличанец пронајден мртов во својот дом Featured
Вчера, во попладневните часови пронајдено е безживотното тело на гевгеличанец во неговиот дом.За овој настан известува МВР во својот билтен…
Полноќен карамбол на 22 годишник од Негорци Featured
Синоќа, на 10 минути пред полноќ, на локалниот пат кај Прдејци, се случила сообраќајна несреќа во која возачот претрпел тешки…
Прдејци со нова функционално опремена детска градинка Featured
Новата детска градинка во Прдејци, деновиве ќе ги згрижи првите дечиња од ова населено место. Увид во работните активности во…
Социјална зграда за 52 семејства од Гевгелија, готова до март 2022 Featured
Подобрување на стамбените услови за живот на 52 социјално загрозени семејства ќе биде решено со изградба на социјалната зграда чија…
Рибар од Дојрани улови сом тежок 50 кг Featured
Дојранчанец од грчкото населено место Дојрани вчера улови редок примерок на сом во водите на Дојранското езеро. Сомот е тежок…
Кривична пријава за фалсификатор на исправа Featured
Успешна акциска контрола на граничните полицајци од Гевгелија - Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор „Богородица“. Тие вчера…
Гевгелија и вечерва државен првак по загаденост Featured
Црвен поинтер и вечерва на полноќ се обои над Гевгелија покажувајќи дека во воздухот се присутни 155,21 микрограми на метар…
Директорот на ЦУ во посета на ГП Богородица-Гевгелија Featured
Директорот на Царинска Управа на Македонија Горан Суфарески, по назнaчувањето на оваа функција во првата половина од јануари, денеска оствари…
Страница 2 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.