Честит празник Гевгелија - 76 години живееш во слобода! Featured
Денес Гевгелија празнува. Во мирот на ноемвриското сонце цвеќе за благодарност од своите сограѓани современици ќе добијат народните херои, паднатите…
Приоритет број еден на општина Дојран е заштитата на Дојранското езеро, природното богатство кое што ја детерминира самата општина, економски…
Притвор од 30 дена за гевгеличанец за обид за убиство Featured
Пет дена после случката за која зборуваа гевгеличани дека лице запретил со огнено оружје во канцеларија на извршител во Гевгелија,…
ОЈО Гевгелија одобри притвор од 30 дена и отвори истрага за 2-ца гевгеличани кои имале лабораторија за марихуана Featured
Истрагата што ја отвара ОЈО Гевгелија е за двајца гевгеличани кај кои е пронајдена импровизирана лабораторија за марихуана и масло…
Приведени четворица дилери на дрога од Гевгелија Featured
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Гевгелија вчера…
Гевгеличани на средба со претстaвници од централната и локалната власт Featured
Актуелната општествено-економска но и здравствена состојба во државата ги актуелизира контактите со граѓаните, организирани според ковид протоколите, и претставниците на…
Гевгелија на мапата на МК за следење на квалитетот на воздухот Featured
Со вчерашното пуштање во употреба на новата мерна станица за квалитетот на воздухот во подрачјето на Гевгелија, денеска нашиот град…
МВР: Шестмина богданчани, еден Валандовчанец дел од 12 члена група за криумчарење мигранти -денеска се уапсени Featured
Министерството за внатрешни работи за неполн месец со нова акција за сузбивање на организирана група за криумчарење мигранти преку Македонско-грчката…
Евроамбасадорот Дејвид Гир во посета на Гевгелија Featured
Денеска напладне Гевгелија ја посети Амбасадорот на Европската Унија во Македонија г-динот Дејвид Гир, кој неодамна ја превзеде оваа функција…
Страница 8 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.