Двајца гевгеличани се изгубиле на Кожуф - Потрагата е во тек Featured
Аларм на социјалните мрежи и на надлежните институции во Гевгелија.Две повозрасни лица, жители на Гевгелија, попландево се изгубиле на планината…
Југот за пример - Нeма пораст на семејно насилство за време на пандемијата Featured
Од СВР Струмица, преку ПС ОН Гевгелија дознаваме дека во Гевгелија за време на пандемската 2020 година нема пораст на…
Општина Гевгелија одвои 100.000 денари за лекување на Ѓорги Џонов Featured
Осум дена по јавниот хуманитарен апел за помош за лекување на 29 годишниот Ѓорги Џонов, во петокот, 4 декември, Општина…
Приведен крадец од Гевгелија- заработил кривична пријава Featured
Секторот за внатрешни работи Струмица- Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Г.Ј.(34)…
Пандемски пост на крадците во Гевгелија Featured
На подрачјето на Полициска Станица од општа надлежност Гевгелија, во периодот 2019/2020 година (заклучно со 30-ти ноември 2020), регистрирани се…
Денес е Светски ден за лицата со попреченост - „Мобилност“ од Гевгелија го одбележува со свои успеси Featured
И во година на светска пандемија во услови на закана од ширење на коронавирусот меѓу населението, членовите на Здружението „Мобилност“…
Претстојната ноќ доаѓаат минусни темератури Featured
Под влијание на МНОГУ студена воздушна маса која се спушта од Арктикот, но и поради разведрувањето кое се очекува насекаде…
Кобна сообраќајна несреќа за млад богданчанец Featured
Дваесетгодишно момче од Богданци вчера почина после тешката сообраќајна несреќа во која со тешки телесни повреди се здобија уште четири…
Хуманитарен апел за Ѓорги Featured
Младиот 29 годишен Ѓорге Џонов од Пирава, општина Валандово e фудбалер, спортист, спортски работник. За него повеќемина наши читатели ни'…
Страница 7 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.