Полноќен пожар во Негорци Featured
Во средата на 23 декември во 23:20 часот во Територијалната противпожарна единица во Гевгелија пријавен е активен пожар на објект…
Добредојде на зимата Featured
Денеска во 11 часот и 2 минути започнa календарски зимата. Ова годишно време на Земјата ќе завладее на Северната хемисера…
Гевгелија дисциплинирана кон новите антикорона мерки Featured
Првиот ден од примената на мерката за скратено работно време на угостителите до 18 часот, денеска доследно се применуваше од…
Акција - подарете новогодишно пакетче на децата без родители, на децата со посебни потреби Featured
Неформалната граѓанска група МДМ организира хуманитарна акција за донирање новогодишни пакетчиња наменети за децата без родители, за децата со посебни…
Владата одобри 166.185 евра за реконструкција на Домот на културата во Прдејци Featured
Жителите на Прдејци конечно ќе добијат функционален Дом на културата со средства кои ги одобри Владата на РСМ. Ова решение…
Несреќно прострелан ловџија од Гевгелиско Featured
Вчерашниот топол за овие прилики декемвриски викенд ден беше мамка за посета на природата, на обелениот Кожуф, но и викенд…
Хуманитарен базар за црквата „Св. Кирил и Методиј“ Гевгелија Featured
Здружението „Православна жена“ од Гевгелија денеска организораше добротворен Хуманитарен базар во пресрет на православниот празник Свети Никола.Базарот осмислен пред четири…
Грчки државјанин пронајден мртов во Гевгелија Featured
Во Полициската Станица во Гевгелија, вчера, среда 9 декември, во утринските часови (поточно во 08:45 часот според евидентираното во полицискиот…
Изречени 2.785 казни за неносење заштитни маски во Гевгелија и регионот Featured
Според Уредбата за заштина на населението од коронавирусот, која стапи на сила со почетокот на епидемијата, во земјата задолжително е…
Страница 5 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.