Најмногу дожд наврна во Гевгелија Featured
Изминатото деноноќие во Гевгелија наврнаа 45 литри воден талог на еден метар квадратен. Пообилни беа врнежите во текот на ноќта…
Министерот Спасовски во посета на ПС Гевгелија Featured
Пo двоиполмесечен тек на градежните работи на објектот на Полициска станица Гевгелија, вработените во СВР Гевгелија годинава работат во санирани,…
Здраво машко новороденче е најновиот жител на Гевгелија Featured
Во осмиот ден од јануари во Гинеколошко-акушерското Одделение при Општа Болница Гевгелија се роди првото новороденче кое е најновиот жител…
Богданци го доби првото новороденче во Новата 2021 Featured
Најновиот жител на општина Богданци е малата Тијана која е родена на 4 јануари 2021 во Одделението за Гинекологија и…
Првото новороденче во гевгелиската болница за 2021 е женско Featured
Здраво женско новороденче денеска дојде на свет како прво новородено во Новaта 2021 година.Родено е во 11:30 часот со тимот…
Приведен 18-годишник од Гевгелија Featured
Осумнаесет годишниот Ѓ.Х. од Гевгелија е приведен и задржан на распит во ОВР-Полициската Станица во Гевгелија. Вчера, 30.12.2020 во 14:30…
СДСМ Гевгелија со Новогодишна честитка за здравје и напредок Featured
Испишувајќи ги победите на парламентарните избори, членството во НАТО, приоритетниот пат за отварање на преговорите со ЕУ и немилиот костец…
Без коледарски огнови, без богојавленски фрлања во водите на Вардар Featured
И Црквата се приклони на препораките на здравствените авторитети во однос на мерките за спречување на ширењето на коронавирусот. Почитување…
Обложувалниците и клубовите за игри на среќа на удар на инспекциските контроли Featured
Со донесувањето на мерката за скратено работно време на угостителите (рестораните, кафиќите, пицериите...) голем дел од клиентелата на услужните дејности…
Страница 4 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.