Гевгелија со највисока загаденост на воздухот во државата Featured
Денешниот ден Гевгелија ја означи картата на Mакедонија со мерните станици за квалитет на воздухот како град со највисока измерена…
Гевгелија вечерва со висока загаденост на воздухот Featured
Гевгелија вечерва на апликацијата „Мој воздух“ осамна на листата на градови во државата во категоријата „високо загаден воздух“. Од податоците…
Кај Прдејци утрово спречен шверц на мигранти Featured
Денеска, во полноќните часови, поточно 01:00 часот после полноќ полицијта спречила нелегален превоз на мигранти на територијата од нашата држава.…
Донација од НОЕЛ за Болницата во Гевгелија Featured
Пред нова година беше најавата за донација, а денеска истата беше предадена - возило „Volkswagen“ опремено со сите неопходни инстументи,…
Водици со шест крштевки во гевгелиските храмови Featured
Вековниот празник Богојавление Водици денеска освен со водосвет во црковните храмови во Гевгелија беше одбележан и со крштевки на најмладите…
Водосвет годинава во црковните храмови Featured
Пандемијата годинава ја измени и традицијата - Осветувањето на водите за време на годината во која продолжуваат пандемските ризици од…
Минусна ноќ во Гевгелија и југот Featured
Вечерва настапуваат првите минусни температури годинава - поларниот студен бран ќе пристигне и на југот од земјата. Оваа ноќ ќе…
Нема сурварски огнови Featured
Вака одлучи Општинскиот кризен штаб.По оптимистичките информации дека мерките на ограничено работно време на угостителите, забрането групирање на јавни места…
Запрен шверц на лекови на ГП Богородица Featured
Меѓународниот промет на стоки и во време на светска корона пандемија не запре. Во нашата земја функционира увозот и извозот…
Страница 3 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.