Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Во Гевгелија се уште се пие вода со отровниот арсен Featured
Темата со арсенот и нерешеното прашање за водоснабдувањето на Гевгелија стана актуелна тема, не само на општинско туку и на…
 „Арсена“ со втора донаторска акција „Здрава вода за здрав живот“ Featured
Граѓанската асоцијација „Арсена“ од Гевгелија ја спроведе втората донаторска акција наменета за ранливите категории граѓани на кои им беа поделени…
Има ли решение за градската депонија? Featured
Прес на СДСМ Гевгелија: Заборавените и нереализирани проекти на градоначалникот ја поставува Гевгелија пред еколошка бомба со немање простор за…
Арсена со акција - Здрава вода за здрав живот Featured
Активисти на граѓанската иницијатива „Арсена“ во рамките на акцијата „Здрава вода за здрав живот“ поделија 250 литри пакувана вода на…
„Нарачателот барајте го на друго место! Близу вас е, многу поблиску отколку што мислите“, порачаа на денешниот прес од СДСМ…
СДСМ Гевгелија: Вашите министри од целата држава направија турли-тава Featured
Видео: Наместо одговори за работењето на градоначалникот, по пресот на Општината од 3-ти октомври продолжува серијата прес-реплики во која главна…
Мешањето на водата од бунарите не е спас од арсенот Featured
Две години од изречена забрана за користење на водата од гевгелискиот водовод на Институтот за храна и вода на РМ…
Дали за ВМРО законите се тоалет хартија? Featured
Малите приходи, големите капитални расходи и трошењето на јавни пари за време на изборни кампањи го натераа денеска СДСМ да…
Семинар на тема: Тренинг на мозок Featured
на 7 и 8 октомври во Гевгелија – хотел Аполонија, ќе се одржи семинар/работилница на тема: „Тренинг на мозок“,во светот…
Страница 133 од 141

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.