Приведени илегалци кај Моин Featured
Полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Богородица синоќа спречиле илегален влез на странски државјани во нашата земја.Во полицискиот…
Уапсен гевгеличанец (21) бил дел од група за криумчарење мигранти Featured
МВР разби и уапси шестчлена група која вршела пренос на мигранти од јужната граница со Грција и ги спроведувала кон…
Вонредно прскање против комарци во Гевгелија и Дојран Featured
Утре 6 октомври во терминот после 20:00 часот во Гевгелија ќе се изврши вонредно прскање против возрасни комарци. Оваа акција…
Ученичкиот бојкот на наставата во Миравци ставен во мирување Featured
Два дена и два часа траеше бојкотот на 40-на ученика од шесто до девето одделение од ООУ „Климент Охридски“ во…
Учениците од Миравци од VI-IX одд. и денеска ја бојкотираа наставата Featured
Поддржани од своите родители и денеска, 2 октомври, на вториот ден од училишната он лајн настава 12 ученика од VI-IX…
Започна учебната година за 2.500 ученици во општина Гевгелија Featured
Во четирите централни основни училишта и средното општинско училиште во Гевгелија денеска успешно започна учебната 2020/21 година.Во услови на пандемија…
Родителите од Миравци бараат настава со физичко присуство за учениците од VI до IX одд. Featured
Советот на родители при Општинското основно училиште „Климент Охридски“ од Миравци за утре најавуваат протест на почетокот на он лајн…
Прием на првачињата во училиштата во Гевгелија Featured
Централните општински училишта „Крсте Мисирков“ и Владо Кантарџиев“ од Гевгелија најавија дека првиот училишен ден за првачињата ќе започне официјално…
Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште Featured
Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување настава со физичко присуство, испратено со мислење од Советот…
Страница 13 од 141

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.