Пандемски пост на крадците во Гевгелија Featured
На подрачјето на Полициска Станица од општа надлежност Гевгелија, во периодот 2019/2020 година (заклучно со 30-ти ноември 2020), регистрирани се…
Денес е Светски ден за лицата со попреченост - „Мобилност“ од Гевгелија го одбележува со свои успеси Featured
И во година на светска пандемија во услови на закана од ширење на коронавирусот меѓу населението, членовите на Здружението „Мобилност“…
Претстојната ноќ доаѓаат минусни темератури Featured
Под влијание на МНОГУ студена воздушна маса која се спушта од Арктикот, но и поради разведрувањето кое се очекува насекаде…
Кобна сообраќајна несреќа за млад богданчанец Featured
Дваесетгодишно момче од Богданци вчера почина после тешката сообраќајна несреќа во која со тешки телесни повреди се здобија уште четири…
Хуманитарен апел за Ѓорги Featured
Младиот 29 годишен Ѓорге Џонов од Пирава, општина Валандово e фудбалер, спортист, спортски работник. За него повеќемина наши читатели ни'…
Утре прекин на електроснабдувањето во Гевгелија и Дојран Featured
Екипите на ЕВН „Македонија“ за утре, 25 ноември, најавија шестчасовен прекин на електричната енергија во Гевгелија и тричасовен прекин во…
Приведен крадец од Гевгелија Featured
Тешка кражба, два обида за кражба во две аптеки и притвор е еднодневното патешествие на 40 годишен гевгеличанец кој синоќа…
Почина Томчо Ванчев - д-р анестезиолог од Богданци Featured
Денес претпладне по долго боедување почина д-р Томчо Ванчев (60 год.), специјалист анестезиолог кој целиот работен век го помина во…
Над 60 казни за еден час во Гевгелија Featured
Министерството за внатрешни работи повеќе од еден месец покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за…
Страница 7 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.