Гевгелиските свештеници донираа за лекување на Ѓорге Џонов Featured
Во пресрет на денешниот ден посветен на осветувањето на храмот на Св.вмч Ѓеорѓи во Киев (1051-1054), денешната Божествена литургија во…
Порибување на Вардар и Топлик кај Гевгелија Featured
Викендов членови на Здружението на риболовци, спортско-рекреативен клуб „Акваспорт“ од Гевгелија извршија порибување на водите од риболовен ревир „Вардар 7…
Пронајдените планинари изгубени на Кожуф со благодарност до спасувачите Featured
Двајцата средновечни гевгеличани кои вчера попладне се изгубија во пределот на Круша на планината Кожуф денеска со зборови на благодарност…
Трагачите ги пронајдоа залутаните двајца гевгеличани на Кожуф Featured
Четири часа после алармот на социјалните мрежи за залутаните двајца гевгеличани на Кожуф планина, од семејството се јавуваат: Пронајдени се…
Аларм на социјалните мрежи и на надлежните институции во Гевгелија.Две повозрасни лица, жители на Гевгелија, попландево се изгубиле на планината…
Двајца гевгеличани се изгубиле на Кожуф - Потрагата е во тек Featured
Аларм на социјалните мрежи и на надлежните институции во Гевгелија.Две повозрасни лица, жители на Гевгелија, попландево се изгубиле на планината…
Југот за пример - Нeма пораст на семејно насилство за време на пандемијата Featured
Од СВР Струмица, преку ПС ОН Гевгелија дознаваме дека во Гевгелија за време на пандемската 2020 година нема пораст на…
Општина Гевгелија одвои 100.000 денари за лекување на Ѓорги Џонов Featured
Осум дена по јавниот хуманитарен апел за помош за лекување на 29 годишниот Ѓорги Џонов, во петокот, 4 декември, Општина…
Приведен крадец од Гевгелија- заработил кривична пријава Featured
Секторот за внатрешни работи Струмица- Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Г.Ј.(34)…
Страница 6 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.