Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Почетокот на туристичката сезона која што дојранчани вообичаено ја најавуваат за 15 јули, гостите на ова најтопло езеро не го…
Дојранските плажи заглавени во ветување Featured
Почетокот на туристичката сезона која што дојранчани вообичаено ја најавуваат за 15 јули, гостите на ова најтопло езеро не го…
Како чин на солидарност со тројцата професори од Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип кои веќе 11 дена штрајкуваат со глад…
Како чин на солидарност со тројцата професори од Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип кои веќе 11 дена штрајкуваат со глад…
Во својата агенда за летна инвестициска активност општина Гевгелија ниту збор за копањето нови бунари за водоснабдување
Намалување на цената на водата на ниво на техничка вода и Иницијатива за субвенционирање на набавката на пакувана вода за…
Со загуба од 2,496 милиони денари за првите три месеци од годината Јавното комунално претпријатиа „Комуналец“ од Гевгелија не ја…
На вчерашната одржана 20-та редовна седница на Советот на Општина Гевгелија петмина советници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ гласаа против точката…
Четири месеци по почетокот на ископувањата на нови бунари за водоснабдување на Гевгелија, од работната машинерија ниту трага на локацијата
Страница 135 од 141

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.