Притвор од 30 дена за гевгеличанец за обид за убиство Featured
Пет дена после случката за која зборуваа гевгеличани дека лице запретил со огнено оружје во канцеларија на извршител во Гевгелија,…
ОЈО Гевгелија одобри притвор од 30 дена и отвори истрага за 2-ца гевгеличани кои имале лабораторија за марихуана Featured
Истрагата што ја отвара ОЈО Гевгелија е за двајца гевгеличани кај кои е пронајдена импровизирана лабораторија за марихуана и масло…
Приведени четворица дилери на дрога од Гевгелија Featured
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Гевгелија вчера…
Гевгеличани на средба со претстaвници од централната и локалната власт Featured
Актуелната општествено-економска но и здравствена состојба во државата ги актуелизира контактите со граѓаните, организирани според ковид протоколите, и претставниците на…
Гевгелија на мапата на МК за следење на квалитетот на воздухот Featured
Со вчерашното пуштање во употреба на новата мерна станица за квалитетот на воздухот во подрачјето на Гевгелија, денеска нашиот град…
МВР: Шестмина богданчани, еден Валандовчанец дел од 12 члена група за криумчарење мигранти -денеска се уапсени Featured
Министерството за внатрешни работи за неполн месец со нова акција за сузбивање на организирана група за криумчарење мигранти преку Македонско-грчката…
Евроамбасадорот Дејвид Гир во посета на Гевгелија Featured
Денеска напладне Гевгелија ја посети Амбасадорот на Европската Унија во Македонија г-динот Дејвид Гир, кој неодамна ја превзеде оваа функција…
Ковид состојбата во Гевгелија алармантна - ОКШ бара ригорозни мерки за прекршителите на протоколите за заштита Featured
Викенд извештајот на ИЈЗ за еден смртен случај на ковид заболен од Гевгелија и денешните 71 активни случаи на пациенти…
Честит 11 Октомври - Ден на народното востание на македонскиот народ! Featured
Со стамена почит денеска се сеќаваме и одбележуваме 79 години од почетокот на Народноослободителната борба - Денот на народното востание…
Страница 12 од 141

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.