Прием на првачињата во училиштата во Гевгелија Featured
Централните општински училишта „Крсте Мисирков“ и Владо Кантарџиев“ од Гевгелија најавија дека првиот училишен ден за првачињата ќе започне официјално…
Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште Featured
Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување настава со физичко присуство, испратено со мислење од Советот…
Лишена од слобода гевгеличанка во Скопје Featured
Полициски службеници на СВР Скопје, вчера (вторник 22 септември) ја лишиле од слобода С.К.(39) од Гевгелија.Кај гевгеличанката при претрес во…
Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце Featured
Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред полноќ лишен е од слобода 30 годишниот М.П.…
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија Featured
Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го…
Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско Featured
Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе кривична пријава против…
Наставата со физичко присуство и комбиниран модел бараат гевгелиските училишта за 2020/21 Featured
Одлагањето на наставата за учебната 2020/21 поради корона пандемијата ги наметна новите протоколи за работа во училиштата но и ограничените…
Тешко повреден возач на мопед од Гевгелија Featured
Тешки клинички повреди на 78 годишен жител од Гевгелија е епилогот од сообраќајката која вчера претпладне се случила на патот…
„Смоквијада 2020“ - пет наградени екипи подготвија највкусно слатко од смокви Featured
Најслатката манифестацја која ја одбележува Гевгелија - натпреварот во варење слатко од зрели смокви заврши минатата недела, а синоќа пре…
Страница 10 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.