Ковид состојбата во Гевгелија алармантна - ОКШ бара ригорозни мерки за прекршителите на протоколите за заштита Featured
Викенд извештајот на ИЈЗ за еден смртен случај на ковид заболен од Гевгелија и денешните 71 активни случаи на пациенти…
Честит 11 Октомври - Ден на народното востание на македонскиот народ! Featured
Со стамена почит денеска се сеќаваме и одбележуваме 79 години од почетокот на Народноослободителната борба - Денот на народното востание…
Приведени илегалци кај Моин Featured
Полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Богородица синоќа спречиле илегален влез на странски државјани во нашата земја.Во полицискиот…
Уапсен гевгеличанец (21) бил дел од група за криумчарење мигранти Featured
МВР разби и уапси шестчлена група која вршела пренос на мигранти од јужната граница со Грција и ги спроведувала кон…
Вонредно прскање против комарци во Гевгелија и Дојран Featured
Утре 6 октомври во терминот после 20:00 часот во Гевгелија ќе се изврши вонредно прскање против возрасни комарци. Оваа акција…
Ученичкиот бојкот на наставата во Миравци ставен во мирување Featured
Два дена и два часа траеше бојкотот на 40-на ученика од шесто до девето одделение од ООУ „Климент Охридски“ во…
Учениците од Миравци од VI-IX одд. и денеска ја бојкотираа наставата Featured
Поддржани од своите родители и денеска, 2 октомври, на вториот ден од училишната он лајн настава 12 ученика од VI-IX…
Започна учебната година за 2.500 ученици во општина Гевгелија Featured
Во четирите централни основни училишта и средното општинско училиште во Гевгелија денеска успешно започна учебната 2020/21 година.Во услови на пандемија…
Родителите од Миравци бараат настава со физичко присуство за учениците од VI до IX одд. Featured
Советот на родители при Општинското основно училиште „Климент Охридски“ од Миравци за утре најавуваат протест на почетокот на он лајн…
Страница 9 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.