Утре прекин на електроснабдувањето во Гевгелија и Дојран Featured
Екипите на ЕВН „Македонија“ за утре, 25 ноември, најавија шестчасовен прекин на електричната енергија во Гевгелија и тричасовен прекин во…
Приведен крадец од Гевгелија Featured
Тешка кражба, два обида за кражба во две аптеки и притвор е еднодневното патешествие на 40 годишен гевгеличанец кој синоќа…
Почина Томчо Ванчев - д-р анестезиолог од Богданци Featured
Денес претпладне по долго боедување почина д-р Томчо Ванчев (60 год.), специјалист анестезиолог кој целиот работен век го помина во…
Над 60 казни за еден час во Гевгелија Featured
Министерството за внатрешни работи повеќе од еден месец покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за…
Честит празник Гевгелија - 76 години живееш во слобода! Featured
Денес Гевгелија празнува. Во мирот на ноемвриското сонце цвеќе за благодарност од своите сограѓани современици ќе добијат народните херои, паднатите…
Приоритет број еден на општина Дојран е заштитата на Дојранското езеро, природното богатство кое што ја детерминира самата општина, економски…
Притвор од 30 дена за гевгеличанец за обид за убиство Featured
Пет дена после случката за која зборуваа гевгеличани дека лице запретил со огнено оружје во канцеларија на извршител во Гевгелија,…
ОЈО Гевгелија одобри притвор од 30 дена и отвори истрага за 2-ца гевгеличани кои имале лабораторија за марихуана Featured
Истрагата што ја отвара ОЈО Гевгелија е за двајца гевгеличани кај кои е пронајдена импровизирана лабораторија за марихуана и масло…
Приведени четворица дилери на дрога од Гевгелија Featured
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Гевгелија вчера…
Страница 8 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.