СДСМ Гевгелија со Новогодишна честитка за здравје и напредок Featured
Испишувајќи ги победите на парламентарните избори, членството во НАТО, приоритетниот пат за отварање на преговорите со ЕУ и немилиот костец…
Без коледарски огнови, без богојавленски фрлања во водите на Вардар Featured
И Црквата се приклони на препораките на здравствените авторитети во однос на мерките за спречување на ширењето на коронавирусот. Почитување…
Обложувалниците и клубовите за игри на среќа на удар на инспекциските контроли Featured
Со донесувањето на мерката за скратено работно време на угостителите (рестораните, кафиќите, пицериите...) голем дел од клиентелата на услужните дејности…
Полноќен пожар во Негорци Featured
Во средата на 23 декември во 23:20 часот во Територијалната противпожарна единица во Гевгелија пријавен е активен пожар на објект…
Добредојде на зимата Featured
Денеска во 11 часот и 2 минути започнa календарски зимата. Ова годишно време на Земјата ќе завладее на Северната хемисера…
Гевгелија дисциплинирана кон новите антикорона мерки Featured
Првиот ден од примената на мерката за скратено работно време на угостителите до 18 часот, денеска доследно се применуваше од…
Акција - подарете новогодишно пакетче на децата без родители, на децата со посебни потреби Featured
Неформалната граѓанска група МДМ организира хуманитарна акција за донирање новогодишни пакетчиња наменети за децата без родители, за децата со посебни…
Владата одобри 166.185 евра за реконструкција на Домот на културата во Прдејци Featured
Жителите на Прдејци конечно ќе добијат функционален Дом на културата со средства кои ги одобри Владата на РСМ. Ова решение…
Несреќно прострелан ловџија од Гевгелиско Featured
Вчерашниот топол за овие прилики декемвриски викенд ден беше мамка за посета на природата, на обелениот Кожуф, но и викенд…
Страница 5 од 137

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.