Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Седмоноемвриските награди во сенката на јавниот молк Featured
Свеченото доделување на седумтемина добитници на годинашниве општински награди „7-ми Ноември“ поминаа со групна фотографија и две реченици на општинската…
Неделата на социјалдемократијата и 23 години СДММ, одбележани со хуманитарна акција
Честит и вековит 7-ми Ноември! Featured
Општинскиот празник 7-ми ноември Денот на ослободувањето на Гевгелија од фашистичкиот окупатор денеска одбележан со посвета на народните херои, сите…
СДСМ: Комунални сметки за партиски пресметки Featured
Сашо Поцков: Додека власта одложува во разгледувањето на кварталниот извештај за „Комуналец“, граѓаните добија петпати поголеми сметки за вода
Расправата по предлозите за доделување на највисокото Општинско признание „7-мо Ноемвриска награда“, на последната седница на Советот на општината одржана…
Антиквизацијата пристигна и во Гевгелија Featured
Наместо првоборецот Ристо Бајалски новата улица да се преименува во Филип Втори – предлог на градоначалникот Франгов за која ревносно…
СДСМ Гвегелија на денешниот прес реагираше на двете ветени индустриски зони кај ТИРЗ Прдејци и новата „Билото“, но и двете…
ВМРО-ДПМНЕ призна: Во Гевгелија се’ уште се пие вода со арсен Featured
Прес на СДСМ Гевгелија - арсен се’ уште излегува од чешмите и покрај укажувањето на надлежните дека водата во Гевгелија…
Потребата од функционален систем за социјална заштита Featured
Работилница во организација на Невладината организација „8-ми Септември“ бара достоинствени социјални права за граѓаните на Македонија кои им се загарантирани…
Страница 132 од 141

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.