Современата санитарна депонија на Кожуф планина во месноста Ново Конско, која беше изградена со средства од Американската фондација за развој…
Директорката на УЈП и Министерот за земјоделство во Гевгелија со промоција на проектот „Мој ДДВ“ Featured
Промоција на проектот „Мој данок, моја иднина“ денеска се одржа во Гевгелија од страна на директорката на УЈП Сања Лукаревска.Таа…
Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло…
Новиот концесионер на Дојранското Езеро "Костреж 2018" од с.Николич упати известување до риболовците за условите за издавање дозволи за риболов.…
За четири дена од почетокот на примената на апликацијата „МојДДВ“, од 1 јули заклучно со утрово, вкупно 57.973 корисници ја…
Од денеска граѓаните ќе можат да ја превземат апликацијата МОЈ ДДВ преку која ќе можат да праваат поврат од 15…
Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната долина на реката Вардар, втора фаза.Почетокот на работите денеска…
Од 1 јули стартува мерката „Повраток на ДДВ за граѓаните“ Featured
Од 1 јули, (значи за 10 дена) почнете да собирате фискални сметки од секое купување, платена услуга. Владата, Министерството за…
Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од туристичките дестинации од соседството.Се поголем е…
Страница 10 од 20

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.