Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 3,5 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Така,…
Мерката 14.500 денари финансиска поддршка по вработен е добро дизајнирана и за неа се имаат пријавено околу 24.000 компании и…
Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, на денешната прес-конференција ги соопшти резултатите од одзивот на владините мерки од…
Казината „Фламинго“, „Астра“ и „Адмирал“ кои припаѓаат на Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа преку Групацијата „Новоматик“ во Македонија…
Од ЕВН Македонија ја најавуваат нова опција на evnonline.mk! Со неа граѓаните-потрошувачи на електрична енергија ќе можат сами да пријават…
Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за ново драстично намалување на дериватите за дури 7,76% во однос на цените кои…
Градежната оператива на фирмата „Жи-Кол“ од Струмица, која е изведувач на асфалтирањето на патната делница до село Црничани, што се…
Жито Пром со донации за Инфективна Клиника и Гевгелиската Болница Featured
Во времето на засилените здравствени мерки против корона епидемијата, одвојувањето за потребите на здравството стануваат еминентно важни за одржување на…
Црквата „Св. Спас“ во поткожуфското село Петрово, Гевгелиско, пред празнично доби нов бетониран пат, благодарение на иницијативата на тамошните жители.Иако…
Страница 4 од 20

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.