Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Владимир Петрески: Конечно. Редно беше! Рикна денешниот обид на власта повторно да се задолжи
Надворешниот долг достигна 5.7 милијарди евра, односно 71 отсто од БДП! што е шокантно високо задолжување за т.н. економски преродбеници…
Јавниот долг расте како бројченик од темпирана бомба
Кој купи купи - Од први јули следната година ќе може да се увезуваат само автомобили со ЕУРО 4 стандарди
Илјадници тони овошје скапуваат во Грција поради руското ембарго чекајќи друга продажна дестинација
По објавата на директорот на Управата за јавни приходи Горан Трајковски дека воведувањето обврска за плаќање на ДДВ е на…
Македонското државјанство на синот и сопругата на индискиот бизнисмен Субрата Рој угледниот економскиот магазин „Moneylife“ од Индија, го гледа како…
Б92: Една година по доделувањето на 5.353 хектари на контроверзниот Индискиот милионер Субрата Рој, најголемиот дел од плодните полиња се…
Според податоците на „Global Finance Magazine“ Македонија е земја со најнерамноправна распределба на приходи во Европа, или најолигархизирана земја во…
Страница 19 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.